28 LAT DOŚWIADCZEŃ

1985

Założenie firmy GADIP przez inżyniera Tadeusza Aninowskiego. Na bazie wcześniejszych doświadczeń zdobytych przez właściciela na kierowniczych stanowiskach w dużych zakładach maszynowych, mała rzemieślinicza firma szybko przekształca się w profesjonalny zakład ślusarski.

1988


Na bazie samodzielnie wytworzonych części wykonana zostaje pierwsza segmentowa brama garażowa w Polsce. Zdarzenie to dokumentuje miesięcznik Murator Nr 12/1988 r., opisując innowacyjną w Polsce produkcję firmy GADIP na targach INBUD w Warszawie.

1989

Otwarcie zakładu stolarskiego i rozpoczęcie seryjnej produkcji drewnianych garażowych bram segmentowych GADIP.

1994

GADIP zostaje partnerem handlowym RAYNOR GARAGE DOORS i rozpoczyna dystrybucję amerykańskich bram segmentowych w Polsce.

1996


Firma otrzymuje nominację w programie „Solidny Partner”.

Zarząd firmy RAYNOR GARAGE DOORS przyznaje firmie GADIP tytuł Sales Performance Achievement Award za najlepsze wyniki sprzedaży.

1999

Rozpoczęcie produkcji bram segmentowych na amerykańskiej licencji RAYNOR GARAGE DOOR. Firma uzyskuje dostęp do najnowszej technologii produkcji. Szkolenie pracowników przez amerykańskiego partnera wyznacza nowe standardy w zakresie jakości produkcji.

2002

Uruchomienie zakładu ślusarsko-spawalniczego w Sobieniach-Jeziorach pod Warszawa, zwiększa zakres i możliwości produkcyjne firmy, co skutkuje zdobyciem znaczącego kontraktu na realizacje obiektu hodowlanego małp w Holandii (wykonanie i montaż klatek hodowlanych, wybiegi, przepusty, tunele do budynków, wykonanie klatek w budynkach). Prace na obiekcie firma prowadzi nieprzerwanie do 2009 r.

2003

Budowa zakładu produkcji bram garażowych w Sobieniach i rozpoczęcie własnej produkcji bram garażowych GADIP w nowym zakładzie.

2005

Firma otrzymuje tytuł Gazela Biznesu i dołącza do grona najszybciej rozwijających się firm w Polsce, wg rankingu gazety „Puls Biznesu”.

2006

Firma GADIP ponownie otrzymuje tytuł Gazela Biznesu.

2007

Zdobycie kontraktu na dostawę balustrad balkonowych, bram i ogrodzeń dla osiedli mieszkaniowych w Warszawie przy ul. Banderii i ul. Elekcyjnej, o łącznej wartości 1,5 mln złotych.

2009

Kryzys w branży budowlanej zmusza przedsiębiorstwo do redukcji kosztów i zatrudnienia. Zamknięty zostaje oddział firmy GADIP STAL związany z handlem hurtowym stalą. Firma ogranicza aktywność na dużych kontraktach budowlanych w Polsce i zagranicą. Zostaje podjęta decyzja o skoncentrowaniu wszelkich działań na produkcji bram segmentowych.

2010

Założyciel firmy i jej Prezes inż. Tadeusz Aninowski przechodzi na emeryturę i przekazuje kierownictwo firmy najstarszemu synowi Pawłowi Aninowskiemu, wieloletniemu wiceprezesowi spółki handlowej NOVA Technologie Obiektowe.

2011

Nowy zarząd firmy wyznacza strategię rozwoju, której celem jest stworzenie ekskluzywnej marki bram garażowych. Po przeprowadzeniu procesu rejestracji znaków handlowych w Urzędzie Patentowym i wykonaniu badań technicznych oraz certyfikacji na znak CE powstaje nowy produkt – brama segmentowa VERDOOR.

Firma przechodzi proces reorganizacji procesów produkcji. Dział sprzedaży zostaje ukierunkowany na obsługę autoryzowanych partnerów handlowych VERDOOR. Wprowadzone zostają zmiany w zakresie systemów komputerowych i prowadzenia magazynu.

11 lipca 2011 r., zakład produkcyjny w Sobieniach opuszcza pierwsza brama segmentowa VERDOOR.

2012

Firma uruchamia pierwszy w Polsce system produkcji bram garażowych według indywidualnego zamówienia klienta, w czasie 72 godziny od złożenia zamówienia.

Pierwsze zrealizowane zamówienia hurtowe na bramy VERDOOR do Francji, Belgi i Niemiec, potwierdzają najwyższą jakość produktów z nowych kolekcji ArtDeco i Bauhaus.

Po wielu miesiącach intensywnych prac nad zmianami wewnątrz firmy przychodzi czas na odreagowanie stresu i sprawdzenie swoich sił w elitarnym sporcie. Zespół pracowników tworzący VERDOOR SAILING TEAM wciąga firmową flagę na jachcie Bavaria 49 i bierze udział w sportowym rejsie po Adriatyku.

2013

Powstaje serwis internetowy www.verdoor.pl, prezentujący klientom nowe produkty. Zarząd ogłasza katalog wartości – IDEE VERDOOR, czyli zasady jakimi kierują się pracownicy i właściciel firmy.

Bramy garażowe VERDOOR zostają objęte 5-letnią gwarancją producenta.