Z tysięcy wyprodukowanych przez nas bram, każda to osobna historia. Na przestrzeni wielu lat wszystkie je łączy jedno – nasze ciągłe pragnienie doskonalenia produktu. Chociaż projektujemy bramy według indywidualnych potrzeb klientów, to tworzymy je tak, jak dla siebie. Zawsze przewidujemy czy łatwo będą się otwierać i czy bezpiecznie będą się zamykać przez dziesiątki lat. Pracujemy dla profesjonalistów, dlatego gwarantujemy trwałość materiałów na setki tysięcy cykli otwarcia. Wiemy, co decyduje o niezawodności naszych bram, dlatego używamy najlepszych podzespołów i dajemy pracę mistrzom w sztuce budowania bram. Dla nas odpowiedzialność za produkt nigdy nie kończy się wraz z upływem gwarancji. To zawsze będą nasze bramy, dlatego na każdym kroku dbamy o bezpieczeństwo i wygodę klientów. Od perfekcji wykonania najmniejszych detali, po dbałość o codzienny komfort użytkowania bram. Legenda niezwykłej trwałości VERDOOR to nasza obsesja, której podporządkowaliśmy wiele lat pracy. Wspieramy klientów dłużej niż najdłuższe gwarancje. Wiemy, że zaufanie zdobyte przez 30 lat produkcji jest naszą siłą. Nie uznajemy żadnych granic w dążeniu do perfekcji. Każdym naszym działaniem rządzą obsesje. Zapewne niektórzy nazwą to szaleństwem, ale dla nas bramy to pasja. To jest całe nasze życie.

Obsesja komfortu

Niski próg drzwi przejściowych

Wyjątkowo niski próg, zaledwie 22mm wysokości, to bezpieczne i wygodne przejście przez drzwi serwisowe bramy. Zastosowane przez firmę VERDOOR rozwiązanie techniczne nie osłabia konstrukcji i pozwala na długoletnie oraz niezawodne działanie urządzenia.

Uniwersalna centrala sterująca bramą

Uniwersalna centrala bramy VERDOOR pozwala na sterowanie napędem każdego wiodącego producenta automatyki. Zaawansowana jednostka sterująca identyfikuje i przyporządkowuje wszystkie zabezpieczenia oraz zapewnia automatyczną korektę ruchu bezwładnego bramy. Komendy i raporty błędów są prezentowane na wyświetlaczu LCD. Centrala komunikuje się z użytkownikiem także w języku polskim. System ma dwa poziomy haseł, dla użytkownika i konserwatora. Urządzenie jest produkowane dla nas przez niemiecką firmę SOMMER.

Elektroniczny czujnik zamknięcia rygla

Wszystkie bramy przemysłowe VERDOOR są zawsze wyposażone w masywny rygiel boczny, który przez ręczne zasunięcie pozwala na dodatkowe zabezpieczenie bramy. W przypadku wyboru wersji bramy automatycznej z centralą sterującą, rygiel boczny zostaje uzbrojony w czujnik zamknięcia. Sensor informuje użytkowników, kiedy brama jest w stanie zaryglowania, co uniemożliwia włączenie napędu do czasu jej całkowitego odblokowania. Czujnik zabezpiecza bramę przed uszkodzeniami powodowanymi działaniem dużej siły automatu.

Wysokiej klasy drzwi przejściowe

Precyzyjnie wykonane drzwi przejściowe w bramie przemysłowej VERDOOR zapewniają szybkie i wygodne wejście do hali. Drzwi są standardowo wyposażone w niski i estetyczny samozamykacz. Zastosowany system uszczelek obwodowych wraz z progową listwą szczotkową sprawia, że drzwi przejściowe są szczelne i zamykają się niezwykle cicho. Od zewnętrznej strony, krawędź futryny chroni montowany standardowo okapnik, który zapobiega podciekaniu wody deszczowej. Drzwi VERDOOR to mocna i sprawdzona konstrukcja.

Ukryty czujnik otwarcia drzwi

Ukryty w ramie futryny czujnik otwarcia drzwi zabezpiecza bramę przemysłową VERDOOR przed przypadkowym uszkodzeniem spowodowanym podnoszeniem z otwartymi drzwiami serwisowymi. Niezwykle przydatna funkcja dostępna w automatycznej bramie VERDOOR została zaprojektowana i wykonana w oparciu o niewidoczne sensory. Połączyliśmy unikalną estetykę z funkcjonalnością tak, aby żaden element systemu nigdy nie był narażony na przypadkowe uszkodzenia w czasie użytkowania bramy. Lubimy wygodne rozwiązania.

Obsesja bezpieczeństwa

Zabezpieczenie pęknięcia linek

Bramy przemysłowe VERDOOR wyposażamy w zabezpieczenie pęknięcia linek nośnych, które chroni przed opadaniem bramy w czasie zerwania zużytej linki. Brama jest od razu zatrzymana i zablokowana w swojej pozycji. Eliminujemy ryzyko obrażeń u ludzi i uszkodzeń pojazdów. Gwarantujemy pełną ochronę.

Czujniki napięcia linek nośnych

System kontroli naciągu linek zapewnia awaryjne wyłączanie napędu oraz blokowanie bramy w sytuacji poluzowania lub zerwania jednej z linek napędowych naszej bramy. Dzięki stałej kontroli czujnik zapobiega spadaniu poluzowanych linek i wynikłym z tego powodu awariom innych podzespołów. Bezpieczeństwo to nasza obsesja.

Zabezpieczenie krawędzi bramy

Automatyczne bramy VERDOOR posiadają listwę optyczną do wykrywania przeszkód na linii zamknięcia. Urządzenie to chroni przed kolizją bramy z przeszkodami, znajdującymi się w strefie wjazdu. Bramę w wersji z drzwiami przejściowymi i niskim progiem chronią układy fotokomórek wysuwanych z listwy progowej.

Fotokomórki strefy wjazdu

Automatyczna brama przemysłowa VERDOOR może być wyposażona w zestaw fotokomórek, które monitorują obszar przed wjazdem. Wspólnie z innymi systemami bezpieczeństwa zapewnia to dodatkowe zabezpieczenie przed obrażeniami u ludzi lub kolizją z pojazdami w strefie rozładunku.

Wysokiej klasy drzwi przejściowe

Precyzyjnie wykonane drzwi przejściowe w bramie przemysłowej VERDOOR zapewniają szybkie i wygodne wejście do hali. Drzwi są standardowo wyposażone w niski i estetyczny samozamykacz. Zastosowany system uszczelek obwodowych wraz z progową listwą szczotkową sprawia, że drzwi przejściowe są szczelne i zamykają się niezwykle cicho. Od zewnętrznej strony, krawędź futryny chroni montowany standardowo okapnik, który zapobiega podciekaniu wody deszczowej. Drzwi VERDOOR to mocna i sprawdzona konstrukcja.

Mechaniczne zabezpieczenie pęknięcia sprężyny

Brama przemysłowa VERDOOR to duże i masywne urządzenie mechaniczne, dlatego bezpieczeństwo użytkowników jest zawsze głównym priorytetem. Każda produkowana brama posiada zabezpieczenie pęknięcia sprężyny skrętnej, które gwarantuje natychmiastowe zatrzymanie bramy w przypadku awarii na skutek pęknięcia sprężyny. To niezawodne i skuteczne rozwiązanie, które gwarantuje, że każda brama VERDOOR jest bezpieczna dla ludzi i pojazdów.

Elektroniczny czujnik pęknięcia sprężyny

Brama automatyczna jest wyposażona w elektroniczny czujnik, który w momencie pęknięcia sprężyny zatrzymuje napęd i nie pozwala uruchomić bramy bez dokonania czynności serwisowych. Blokada automatu zabezpiecza system podnoszenia przed uszkodzeniami powstałymi w następstwie ruchu bramy z uszkodzoną sprężyną. Elektroniczny czujnik montowany z mechanicznym zabezpieczeniem pęknięcia sprężyny skutecznie chroni cały system.

Obsesja trwałości

Napęd automatyczny

Bramy VERDOOR są projektowane do obsługi przy użyciu zaawansowanych technicznie napędów automatycznych. Silniki napędów dobieramy odpowiednio do wymagań użytkownika i planowanej intensywności przeładunków w strefie przyjęć i wydań magazynu. W zależności od wielkości bramy stosujemy silniki zasilane napięciem 230 V i 400 V.

Wciągarka Ręczna

Brama przemysłowa VERDOOR może być otwierana tylko ręcznie przy użyciu wyciągarki, umożliwiającej łatwe podnoszenie. W dowolnym momencie bramę można zmodernizować przez dodanie napędu z centralą sterującą otwieraniem i zamykaniem. Za każdym razem w prosty sposób dostosujemy nasz zestaw do nowych funkcji użytkowych budynku.

Konstrukcja szkieletowa bramy przemysłowej

Każda stabilna konstrukcja jest zawsze oparta na szkielecie. Dzięki opracowaniu metody budowy szkieletu bramy, uzyskaliśmy niezwykłą trwałość produktu. Zastosowane w naszych bramach rzędy mocnych i precyzyjnych zawiasów środkowych VERDOOR, tworzą swoisty rodzaj zbrojenia dla poszycia bramy. Ruchome segmenty otrzymują pewne oparcie w szkielecie. Przez długie lata eksploatacji i nieustannego podnoszenia bramy, sekcje paneli będą do siebie ściśle przylegać.

Dodatkowe wzmocnienia profilami stalowymi

Zgodnie z zasadą asekuracji, jedno rozwiązanie techniczne musi zabezpieczać drugie. Chcemy mieć pewność, że po wielu latach działania brama VERDOOR będzie wciąż bezawaryjna. W każdej bramie o szerokości powyżej 4,5 m konstrukcję dodatkowo wzmacniamy profilami stalowymi. Precyzyjnie wykonany montaż szkieletu zapewnia sztywność konstrukcji, a w rezultacie wpływa na wysokie parametry szczelności i powstrzymuje uginanie się poszycia pod wpływem sił wiatru.

System uszczelek obwodowych

Krawędzie bramy VERDOOR chroni systemem wytrzymałych uszczelek z termoplastycznych elastomerów, które zostały przystosowane do pracy przy znacznych różnicach temperatur, jakie spotykamy w Polsce. Zarówno mroźną zimą, jak i gorącym latem bramy doskonale przylegają do podłoża i ścian budynku. Szczelność i wynikająca z niej niska przepuszczalność powietrza to rezultat właściwości naszych uszczelek do odwracalnej deformacji pod wpływem działania sił mechanicznych.

Górny i dolny profil aluminiowy

Długoletnia trwałość VERDOOR to rezultat konsekwentnego działania w zakresie budowy bram zgodnie z naszą zasadę konstrukcji szkieletowej. Każdy element zabezpieczamy podwójnie, dlatego zawsze wzmacniamy dolną i górną krawędź bramy. Montujemy masywne kształtowniki aluminiowe. Dzięki sztywności całej konstrukcji poszycia, uzyskujemy warunki do idealnego przylegania uszczelek na całym obwodzie bramy. Elementy pracują cicho, a poszycie zachowuje szczelność.

System sprężyn kulowanych

Bramy VERDOOR posiadają podwójny zestaw najwyższej jakości sprężyn kulowanych. Proces kulowania usuwa z materiału niekorzystne naprężenia i powoduje powierzchniowe utwardzenie materiału. W rezultacie sprężyna staję się ponad dwukrotnie bardziej wytrzymała. Wszystkie nasze bramy przemysłowe są standardowo wyposażone w sprężyny o gwarantowanej trwałości 50.000 cykli. W przypadku specjalnych wymagań dostarczamy sprężyny o wytrzymałości powyżej 100.000 cykli.

Obsesja estetyki

Nowocześnie

W firmie VERDOOR dbamy o estetykę bram przemysłowych. Proponujemy klientom różne panele pozwalające idealnie dopasować bramę do nowoczesnej architektury budynku. Dbamy, aby oferowane wykończenia powierzchni były zawsze praktyczne, aby maskowały oznaki intensywnego użytkowania, takie jak zabrudzenia czy zarysowania.

Minimalistyczne

Każdy rodzaj bramy VERDOOR może zostać wyprodukowany w gładkiej minimalistycznej strukturze mikrofali, która tworzy delikatną fakturę na powierzchni paneli i miękko rozprasza światło. Pełna gama kolorów RAL jest dostępna zarówno dla wykończenia w mikrofali, jaki i klasycznych paneli z poziomymi przetłoczeniami o wzorze Stucco.

ZOBACZ TYPY BRAM PRZEMYSŁOWYCH

Bramy przemysłowe VERDOOR Verside to modele konstruowane z pełnych paneli. Dostępne w różnych konfiguracjach z drzwiami serwisowymi i szeregiem okien instalowanych w płaszczyźnie poszycia bramy. Nowoczesne bramy segmentowe do magazynów i hal przemysłowych.

Bramy przemysłowe typu VERDOOR Division to modele wykonywane w całości z przeszklonych sekcji aluminiowych lub połączone w różnych konfiguracjach sekcji przeszklonych z pełnymi panelami bramy. Bramy stosowane do salonów samochodowych, warsztatów i myjni.